Podlahářství Jan Vébr

Heydukova 1450, 544 01 Dvůr Králové nad Labem, Mobil: 603 851 050, e-mail: jvebr@mkinet.cz, web: podlahy.trutnovsko.com

Podlahářství Jan Vébr
Kontakt

Podlahářství Jan Vébr

Heydukova 1450
544 01 Dvůr Králové nad Labem

IČO: 66824672
DIČ: CZ6608100488

Mobil: (+420) 603 851 050
E-mail: jvebr@mkinet.cz

Parkety, mozaiky

Dřevěné parkety

Dřevěné podlahy, parkety a dřevěné mozaiky mají svou dlouholetou tradici. V poslední době, kdy se stále více propaguje trend zdravého životního stylu v čistém ekologickém prostředí, zaznamenávají doslova své znovuzrození.

Deset argumentů pro dřevěnou podlahu:

 1. jsou přírodním materiálem. Máte pocit, že si spolu s parketami vnášíte do svého bytu kus přírody. Dřevo vyzařuje teplo, bezpečí a harmonii. To působí blahodárně na tělo i duši.
 2. mají hodnotný image. Dříve byly parkety krytinou králů a aristokracie. Tento exkluzivní image je stále přívlastkem parket. I jako rustikální chodba působí noblesně, jakostně, reprezentativně, ušlechtile.
 3. jsou pro bydlení zdravé. Dřevěné podlahy jsou hygienické, pružné, tepelně izolující a mají velmi malou elektrickou vodivost (staticky se nenabíjejí), jejich hladký povrch neváže prach. I kladení parket je prováděno disperzními lepidly,neohrožující životní prostředí.
 4. jsou příznivé pro životní prostředí. Dřevo je jedno z mála dorůstajících stavebních hmot. Další plus: spotřeba energie pro výrobu příp. zpracování výrobků ze dřeva je nejnižší ze všech stavebních materiálů.
 5. životnost desetiletí až staletí. Jsou závislé na údržbě a péči a je možno je mnohokrát přebrousit a ošetřit novou vrstvou laku a tím nově zprovoznit.
 6. snadno ošetřovatelné. Parkety s dokončenou povrchovou úpravou se skutečně lehce udržují hygienické. Zpravidla stačí smetání a vysávání prachu nebo vytírání mopem mírně navlhčeným v čisté vodě, s občasným přidáním poliše. Navoskované a naolejované podlahy jsou na údržbu náročnější, protože potřebují ošetřit po určitých kratších intervalech.
 7. mají vliv na příjemné klima místnosti. Dřevo je přírodním materiálem, který žije a který potřebuje po jeho zpracování přiměřený "ekosystém". Optimální je teplota 200°C a relativní vlhkost 55 až 65% . To je klima místnosti, které vyvozuje i u člověka příjemný pocit a zdraví.
 8. jsou příjemně teplé na nohy, což je důsledkem jejich malé vodivosti tepla, jejíž velikost závisí na jejich tloušťce. Přesto vystačí jejich tepelná propustnost pro uložení podlahového topení.
 9. jsou pružné. Dřevo zůstává živým výrobkem i zpracované parkety, které jsou pružné vůči kročejům a nárazům. Tím je zamezeno předčasné únavě svalstva a vaziva nohou. I při několik hodin trvající pochozí činnosti nevzniká žádná "dlažbová únava".
 10. jsou přizpůsobivé. Dřevěná podlaha si zachovává svůj, pro tento materiál typický, vlastní život. řizpůsobuje se neutrálně každému prostoru a jeho účelu, nezávisle na druhu stylu. Nabízejí se různé druhy dřev, vzorů, barev a široké výtvarné možnosti.

RENOVACE PARKET

Zamilovali jste se do dřeva? Procházíte se po Vašich parketách, ale je na nich vidět zub času, a tak z nich již nemáte takové potěšení jako před léty? Odkryli jste koberec a zjistili, že pod ním je dřevo, které touží po oživení a být znovu okrasou místnosti?

Nabízí se jedno snadné řešení: zrenovovat dřevěné parkety a dát jim opět život !

Je to velký a důležitý krok. Při výběru podlahářské firmy, která Vám renovaci provede, se rozhodně nevyplatí řídit se pouze cenou, ale hlavně zkušenostmi a kvalitou práce! Dům podlah má za sebou již desítky renovací dřevěných podlah a stejný počet velice spokojených zákazníků. Jsme si vědomi důležitosti kvality práce pro Vaší dlouhověkou spokojenost. Proto nezanedbáváme ani výběr materiálu pro broušení a druhy laku.

Vysoké kvality se dá dosáhnout jen s nejlepšími výrobky. Proto používáme výhradně laky BONA. Jsou vyráběny ve Švýcarsku. Čerpají ze 125 let zkušeností a můžete se tak spolehnout na důkladnou znalost brusných materiálů a na odbornost jednoho z nejlepších světových výrobců brusných prostředků.

Dřevěnou podlahu je třeba brousit postupně v několika fázích:

 1. Hrubé broušení -účelem tohoto broušení je odstranit špínu, starý nátěr a skvrny na dřevě.
 2. Střední broušení - používá se středně zrnitý brusný materiál, který odstraní stopy zanechané hrubým broušením a stopy ponechané bruskou při jejím spouštění.
 3. Jemné broušení - způsob posledního jemného dobroušení zvedání vláken je závislé na druhu laku, který se bude nanášet.

Volba laku částečně závisí na způsobu používání a na stupni zátěže podlahy. Do výrobkové řady BonaTech patří pět vrchních laků a dva základní laky ( Prime a Quick ). Všechny vrchní laky lze kombinovat s oběma základními laky a lze je aplikovat přímo na holé dřevo.

PRIME - jednosložkový základní lak na vodní bázi, určený k základním nátěrům tvrdého dřeva a jiných dřevěných podlah v kombinaci se všemi vrchními laky řady BonaTech. Vytvoří základ pro dobrý vzhled a ve srovnání s tradičními laky dodá dřevu mírně světlejší barvu. Obvyklá doba schnutí je 1-2 hodiny.

SEAL - jednosložkový základní lak na vodní bázi s vyšším obsahem pevných částic.

GEL - jednosložkový základní stěrkovací lak na vodní bázi.

FLOW - dvousložkový polyuretanový lak pro silné zatížení (chemicky odolnější než MEGA).

MEGA - je to nejprodávanější jednosložkový vrchní lak na vodní bázi na světě. Molekuly polyuretan jsou tvořeny dlouhými řetězci. Jak Mega na dřevě vysychá, odpařuje se voda a částice se vzájemně prostupují. Vzdušný kyslík reaguje s unikátním typem polyuretanu. Jeho některé částice vytvoří působením kyslíku pevné "příčné vazby" s dalšími částicemi. Lak má zvýšenou odolnost proti stopám po podrážkách bot. S lakem Mega je povrch tvrdší a případné šmouhy hravě zlikvidujete. Jeho zvýšená chemická odolnost zaručuje jednoduché odstranění různých skvrn pouhým střením. MEGA hodí pro silně frekventovaná místa, kde se střídají stovky návštěvníků. Zároveň je výborný pro domácnost a všude tam, kde máte zvýšené požadavky.

TRAFFIC - jednosložkový 100% polyuretanový vrchní lak na vodní bázi. Ani si nevšimnete, že je na dřevo nanesena vrstva povrchového nátěru. Je vidět dřevo, ne odraz světla. A navíc není vidět žádné opotřebení. Podlaha vypadá jako naolejovaná, ale to je jediné, co má s naolejováním společného. Na rozdíl od oleje nabízí Traffic dlouholetou ochranu a kromě běžného čištění není zapotřebí prakticky žádná údržba. Je to povrchová úprava, které si ani nevšimnete a při tom ani po letech nezpozorujete opotřebení. Dokonce i když dojde k opotřebení povrchu, téměř to není znát. Traffic je dokonalý matový lak, takže škrábance jsou na něm vidět daleko méně než na lesklejším povrchu. Kromě toho stopy po obuvi jednoduše setřete a ony zmizí. Traffic je ideální řešení, když po Vaší podlaze denně prochází stovky zákazníků, nebo tisíce návštěvníků. Ve srovnání s olejem bude podlahu spoustu let chránit, než bude zapotřebí provést renovaci. Je to dokonalý výrobek na místa, kde je neustále velký provoz.

SPORT - jednosložkový lak na vodní bázi pro povrchovou ochranu parket a jiných dřevěných podlah ve sportovních halách. Splňuje požadavky na protiskluzové vlastnosti (DIN 18 032).

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies